Proces inwestycyjny

Otwarcie myjni samoobsługowej to proces wieloetapowy. Poniżej postaramy się Państwu przybliżyć ogólny zarys przeprowadzenia całej inwestycji. W razie pytań lub wątpliwości nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji.

Skontaktuj się z nami


1

Etap

Lokalizacja

Jedną z podstawowych zasad osiągnięcia sukcesu prowadząc działalność gospodarczą jest jej lokalizacja w przypadku myjni bezdotykowych nie jest inaczej dlatego też przedstawiamy poniżej jakie usytuowanie było by najbardziej korzystne z punktu prowadzenia biznesu w postaci myjni bezdotykowej

Pierwszą istotną sprawą jest ilość potencjalnych klientów czyli liczba mieszkańców w okolicy myjni. Kalkuluje się ze na jedno stanowisko powinno przypadać około 3 tys. Mieszkańców.
Miejsce w którym zamierzamy uruchomić myjnie powinno być usytuowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu co gwarantuje łatwą i szybką promocje nowo otwartej myjni.
Lokalizacja w miejscach często odwiedzanych kierowców typu stacje benzynowe, centra handlowe ,stacje diagnostyczne bądź sklepy.

Dobra ekspozycja obiektu.
Łatwość dojazdu na myjnie oraz łatwość jej opuszczenia.
Bardzo istotnym kryterium jest powierzchnia działki im jest ona większa a myjni dobrze usytuowana ułatwia to korzystanie z myjni jej użytkownikom a właścicielom obiektu zapewnia większe zyski.


2

Etap

Określenie przeznaczenia działki

Dysponując działką na której planujemy postawić myjnię zgodę na taką inwestycje musi wyrazić odpowiedni organ samorządowy. Jeżeli działka jest objęta planem zagospodarowania musimy tylko sprawdziæ czy plan przewiduje umiejscowienie na danej działce takiej inwestycji, jeżeli jednak działka nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego pozostaje nam określić jej przeznaczenie występując o warunki zabudowy, proces taki nie powinien przekroczyć 3 miesięcy.


3

Etap

Pozwolenie na budowę

W momencie kiedy działka objęta jest planem zagospodarowania przestrzennego przewidującego możliwość usytuowania na niej tego typu działalności bądź dla działki zostały wydane warunki zabudowy umożliwiające tego typu działalność przystępujemy do uzyskiwania pozwolenia na budowę. Architekt na podstawie dokumentacji dostarczonej przez naszą firmę wrysowuje inwestycje wraz z wykonaniem projektów przyłączy wszystkich mediów oraz plan zagospodarowania terenu . Należy również podpisać umowy na dostawy mediów z ich dostawcami. Po złożeniu wniosku o wydanie pozwolenia na budowę urząd potrzebuje około miesiąca na wydanie pozwolenia na budowę po uzyskaniu pozwolenia pozostaje tylko odczekać okres 2 tygodni przewidziany na uprawomocnienie się decyzji po czym rozpoczynamy budowę myjni.


4

Etap

Montaż myjni

Montaż myjni rozpoczynamy po uprzednim wykonaniu prac budowlanych związanych z wykonaniem płyty najazdowej na stanowiskach mycia oraz dostarczeniu w wyznaczone miejsce określonych w projekcie budowlanym mediów takich jak woda, energia elektryczna, gaz, kanalizacja . Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności ekipa monterów przystępuje do montażu myjni który trwa w zależności od wielkości instalacji od kilku do kilkunastu dni.


5

Etap

Odbiór myjni

Wraz z zakończeniem montażu należy przystąpić do kolejnego i zarazem ostatniego etapu związanego z inwestycją czyli odbioru myjni. Po uzyskaniu aprobaty z wszystkich instytucji weryfikujących poprawność montażu oraz jej bezpieczeństwo można udostępnić myjnię klientom.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Twój e-mail został dodany.
Wystąpił błąd.

Jako pierwszy dowiesz się o nowych produktach i usługach